Rytieri dnešnej doby

Autor: Matej Hrabovský | 7.12.2015 o 22:55 | Karma článku: 3,66 | Prečítané:  450x

Takýto článok považujem za nevyhnutnosť napísať v dobe v ktorej žijem, navzdory tomu že viem, že to bude mať význam ako kvapka vody v jazere, či ako zrnko piesku na púšti. No stále je tu možnosť, že to bude pre niekoho ako kvapka

Nie je to len mojim vnímaním alebo mojím negatívnym pohľadom na svet. Realita je taká, že ľudia sú egocentrickí, a táto vlastnosť je jednou zo základných vlastností moderného človeka. Neohľaduplní, netolerujúci minimálne odchýlky od ich predstáv, akí by ľudia mali byť, žijúci vo vlastnom svete klamstiev a hnaní túžbami, ktorými boli nainfikovanými. Človek automaticky hľadá argumenty pred sebou samým, prečo nepomôcť druhému, ale zaútočiť. Umelo si vytvára scenáre, aby pred svojim svedomím obstál dobre, aj keď ranil a zradil. Koná k svojmu prospechu napriek tomu že tuší, že nikdy z neho nebude šťastný, nikdy nebude mať dosť, nikdy cez neho nepríde k svojmu cieľu.

Viem, nepovedal som nič nové. Táto realita sa zdá byť hrozná a bezútešná. Prečo to však nie je až také stratené? Pretože aj keď ich nie je až tak veľa, existujú aj v tejto dobre ľudia, ktorí dokážu cítiť a vnímať. Sú to rytieri. Rytieri, ktorí zvádzajú drsné a dlhé boje vo svojej hlave, kde sa nedajú zastrašiť presilou nepriateľských vojsk, ktoré ich chcú prinútiť byť ako oni.

Ktorí nemajú napriek sklamaniam chuť opovrhovať a využívať opačné pohlavie, ani ich predsudkami škatuľkovať do jednej entity. Napriek mnohým radám sa nedajú zatiahnuť do zákulisných hier a stratégií pre získanie srdca, pretože sa riadia iba láskou, a láska je pre nich nadprirodzenejší postup a zákon. Sú to ľudia, ktorí prijmú samotu jak rovnako hodnotný dar ako partnerstvo, pokiaľ je to v záujme šťastia druhého. Vo svojej bdelosti nemajú miesto pre nenávisť alebo pokrytectvo, lebo vidia zrkadlo vo všetkom čo činia a v každom s kým zdieľajú prítomnosť.

Títo rytieri dennodenne tasia svoj meč prejavujúci sa ako dobrý skutok. Ľudia v ich okolí na nich hľadia s pohrdnutím alebo prekvapením, nazývajúc ich naivnými alebo zaslepenými. Reagujú na nich často prudko, pretože ich vnútorný potenciál má chuť prejaviť sa tak ako oni – zažiariť svetlom. K ovládnutiu svojho meča potrebujú obrovskú odvahu, pretože vedia že sú takmer sami. Napriek tomu sa nemôžu vzdať, lebo vedia že by to bolo len horšie.

A tak rytieri putujú svetom napriek nepochopeniu a v bojoch proti presile spoločenského myslenia mnoho z nich často zahynie a stanú sa z nich mocichtiví a arogantní ľudia.

Vzdávam úctu všetkým takýmto rytierom dobra. Vaša prítomnosť je nenahraditeľná a má liečivý charakter. Liečivý pre okolie aj pre celý svet. Vedzte, že vaše skutky majú veľký zmysel. Aj keď viem, že by ste ich robili aj keby nemali.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický

Češka bola roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour z motorky.


Už ste čítali?